Latest news

LDz valdes priekšsēdētājs R.Pļavnieks ticies ar Azerbaidžānas, Ukrainas un citu partnervalstu dzelzceļu vadītājiem

Latviešu

Pagājušajā nedēļā Minhenē (Vācija) notika viens no nozares nozīmīgākajām notikumiem – starptautiskā izstāde “Transports un loģistika”, kur starp 67 valstu vairāk nekā 2000 stendiem bija pārstāvēta arī Latvija - ar vienoto zīmolu “VIA LATVIA” izstādē piedalījās Latvijas tranzīta nozares lielākie uzņēmumi. Izstādē VAS “Latvijas dzelzceļš” pārstāvēja valdes priekšsēdētājs Rinalds Pļavnieks, kā arī SIA “LDZ CARGO”, SIA “LDZ ritošā sastāva serviss” un SIA “LDZ Loģistika” vadība.

LDz valdes priekšsēdētājs Rinalds Pļavnieks: “Tā kā daudzviet pasaulē piegādes ķēdes joprojām ir apgrūtinātas, kravu īpašnieki meklē jaunus ceļus savu preču nosūtīšanai, un šī ir iespēja, kuru visam Latvijas transporta koridoram ir aktīvi jāizmanto. Tieši tādēļ “Latvijas dzelzceļš” kopā ar ostām un citiem partneriem izmantoja iespēju tikties ar esošajiem un  potenciālajiem klientiem no Vācijas, Itālijas, Turcijas un citām valstīm, kuriem ir interese par dažādiem pārvadājumu risinājumiem. Tāpat mūsu stenda apmeklētāji interesējās par kravu – pārtikas produktu, ķīmijas, apģērbu un apavu, dažādu iekārtu un konstrukciju, tostarp negabarīta kravu - piegādēm, izmantojot tranzīta iespējas caur Latviju. Dalība šādā transporta loģistikas izstādē ir nozīmīga platforma, lai Latvijas kravu pārvadājumu piedāvājums sasniegtu potenciālos klientus visur pasaulē, kā arī tiktu izveidota sadarbība citos dzelzceļa nozares aspektos”.

Izstādes ietvaros R.Pļavnieks tikās ar Azerbaidžānas dzelzceļa vadību, lai pārrunātu iespējas nodrošināt Azerbaidžānas dzelzceļam nepieciešamos ritošā sastāva remonta un modernizācijas pakalpojumus. Tāpat R.Pļavnieks ar Ukrainas dzelzceļa vadību pārrunāja aktuālo situāciju graudu pārvadājumu jautājumā un LDz iespējamo pakalpojumu nodrošināšanu ritošā sastāva atjaunošanā pēc karadarbības Ukrainā. Savukārt sarunās ar kaimiņvalstu - Lietuvas un Igaunijas dzelzceļu – tika aktualizēta gan trīs Baltijas valstu kopīgā projekta “Amber Train” attīstība, gan kopējā sadarbība Baltijas valstu transporta koridora konkurētspējas veicināšanā.

Starptautiskā izstāde “Transports un loģistika” notiek reizi divos gados un tā pulcē transporta, loģistikas, mobilitātes un citu saistīto nozaru pārstāvjus no visas pasaules. Šajā izstādē vairāk nekā 2000 vadošie tirgus dalībnieki savos stendos iepazīstina apmeklētājus ar jaunākajām iespējām visos piegādes ķēdes posmos – kravu transportā, pārkraušanas un noliktavu aprīkojumā, IT sistēmām, telekomunikācijām utt.