Latest news

Uzbekistānas dzelzceļš vēlas pārņemt LDz veiksmīgo pieredzi uzņēmuma reorganizācijā

Latviešu

“Uzbekistānas dzelzceļš vēlas pārņemt VAS “Latvijas dzelzceļš” (LDz) veiksmīgo pieredzi uzņēmuma struktūras reorganizācijā, lai kļūtu par mūsdienīgu un efektīvu dzelzceļu pēc Latvijas parauga”, tiekoties ar LDz valdes priekšsēdētāju Māri Kleinbergu norādīja Uzbekistānas dzelzceļa vadītājs Husnutdins Hasilovs.

LDz pārstāvji šonedēļ ir devušies vizītē uz Uzbekistānu, kuras ietvaros notika abu valstu dzelzceļu vadības tikšanās. Saskaņā ar LDz un Uzbekistānas dzelzceļa šogad parakstīto saprašanās memorandu, uzņēmumi vienojās veidot starpnozaru darba grupu, kuras uzdevums būs nodrošināt pieredzes apmaiņu un konsultācijas dzelzceļa transporta nozares reformēšanai Uzbekistānā.

“Pēdējā laikā esam ievērojami attīstījuši sadarbību ar Uzbekistānas dzelzceļu – šī gada deviņos mēnešos kravu pārvadājumu apjoms mūsu valstu savienojumā ir dubultojies. Tiekoties ar Uzbekistānas dzelzceļa vadību vienojāmies, ka mums ir virkne priekšnoteikumu tālākai sadarbības attīstīšanai – pieredzes apmaiņa ar paveikto mūsu uzņēmuma reorganizācijā un efektivitātes palielināšanā ir tikai viena no jomām,” uzsver M.Kleinbergs.

LDz koncerna uzņēmumi VAS “Latvijas dzelzceļš”, SIA “LDZ CARGO”, SIA “LDZ ritošā sastāva serviss” un SIA “LDZ Loģistika”, kopā ar Rīgas un Ventspils brīvostām, kā arī ostu termināļu pārstāvjiem ar Latvijas transporta nozari vienojošu zīmolu "VIA LATVIJA" š.g. 2. - 4.novembrim piedalās Taškentā notiekošajā starptautiskajā transporta un loģistikas izstādē “TransLogistica Uzbekistan 2022”. Izstādē Latvijas transporta nozares uzņēmumi tiekas ar jauniem potenciālajiem klientiem, kā arī nostiprina sadarbību ar līdzšinējiem sadarbības partneriem. Izstādes ietvaros 3.novembrī norisināsies arī Latvijas-Uzbekistānas biznesa forums, kura laikā LDz koncerna uzņēmumi prezentēs savus pakalpojumus un to  iespējas abu valstu kopīgo projektu īstenošanai.

“TransLogistica Uzbekistan” ir starptautiska specializēta izstāde, kas pulcē starptautiskus tirgus dalībniekus un nozares ekspertus ar mērķi attīstīt loģistikas sistēmas, transporta infrastruktūru, transporta un loģistikas IT tehnoloģijas, kā arī veicināt investīciju piesaisti un nozares izaugsmi, tādējādi palielinot kravu pārvadājumu apjomos visā Centrālāzijā. Šogad izstāde notiek 18. reizi un pulcē dalībniekus no 12 valstīm.