Latest news

SIA "LDZ ritošā sastāva serviss" noslēdz sadarbības līgumu ar Krievijas holdingu "Apvienotā vagonu kompānija"

Latviešu

Augusta vidū Rīgā tikās VAS "Latvijas dzelzceļš" meitaskompānijas SIA "LDZ ritošā sastāva serviss" un Krievijas dzelzceļa uzņēmumu holdinga "Apvienotā vagonu kompānija" vadība, lai pārrunātu kopīgu projektu īstenošanas iespējas.

Abi uzņēmumi noslēdza sadarbības līgumu, kura ietvaros SIA "LDz Ritošā sastāva serviss" Daugavpils vagonu remonta centrā nodrošinās “Apvienotās vagonu kompānijas” holdinga uzņēmumos būvēto kravas vagonu apkopi un to remontu Latvijas teritorijā.

Servisa centra darbība ļaus samazināt to laiku, kas vagoniem jāpavada dīkstāvē, gaidot remontam nepieciešamās detaļas. Lai sagatavotu Daugavpils vagonu remonta centra speciālistus konkrēto kravas vagonu tehniskās apkopes veikšanai, viņiem tiks nodrošinātas apmācības.

„Mēs pozitīvi novērtējam sadarbības potenciālu ar Latvijas partneriem un ceram, ka tā būs abpusēji izdevīga,” norāda holdinga ģenerāldirektora vietnieks tehniskās attīstības jautājumos Dmitrijs Losevs.

Savukārt “LDz Ritošā sastāva serviss” valdes priekšsēdētājs Edgars Abrams augstu novērtēja Krievijas inženieru sasniegumus, vienlaikus norādot, ka arī Latvijas ekspertiem ir attīstības iespējas un kopīga sadarbība ir pozitīvi vērtējama.

Holdingā "Apvienotā vagonu kompānija" ietilpst pieci dzelzceļa nozares uzņēmumi un zinātniskais centrs, kas darbojas ražošanas, transporta pakalpojumu, inženiertehnoloģiju, operatīvā līzinga un jaunākās paaudzes kravas vagonu apkalpošanas segmentā. Kompānija gada laikā saražo vidēji 22 tūkstošus vagonu, kuru starpremontu nobraukums sasniedz 800 tūkstošus kilometru.  Kompānijai ir vairāk nekā 30 servisa un 6 mācību centru NVS valstīs, kā arī reģistrēti vairāk nekā 300 patenti.