Latest news

SIA “LDZ ritošā sastāva serviss” piedalās “Ēnu dienā”

Latviešu

Jau vairākus gadus pēc kārtas, līdz ar citiem “Latvijas dzelzceļš” koncerna uzņēmumiem, SIA “LDZ ritošā sastāva serviss” (LDZ RSS) piedalās sabiedriskā labuma organizācijas “Junior Achievement Latvija” (JA) organizētajā “Ēnu dienā”, kas šogad norisinājās 13.februārī.

Šogad skolēniem tika piedāvāta iespēja ēnot vairākas profesijas LDZ RSS remonta centros gan Rīgā, gan Daugavpilī, tostarp, centra vadītāja, tehnologa un darba aizsardzības inženiera amatus.

LDZ RSS Daugavpils lokomotīvju remonta centrā “Ēnu dienā” piedalījās skolēni no 5. un 8.klases. "Ēnas" vēlējās iepazīties ar darba aizsardzības inženiera darba uzdevumiem un darba ikdienu.

Daugavpils lokomotīvju remonta centra vecākais darba aizsardzības inženieris Arvīds Andrejevs skolēnus iepazīstināja ar svarīgākajiem drošības un darba aizsardzības noteikumiem, kas jāievēro gan atrodoties uzņēmumā, gan dzelzceļa tuvumā kopumā.  

“Ēnu dienas” gaitā tika apskatītas uzņēmuma ražošanas telpas un citu dzelzceļa ritošā sastāva remonta profesiju pārstāvju darba vietas, kuras darba aizsardzības speciālisti ikdienā plānveidīgi apseko, veicot darba vides iekšējo uzraudzību un darba vides risku novērtēšanu. A.Andrejevs skolēniem uzsvēra, ka darba aizsardzības speciālista svarīgākais uzdevums ir nodrošināt darbinieku veselības aizsardzību un novērst nelaimes gadījumus darbā. 

Skolēni tika iepazīstināti arī ar galvenajiem uzņēmuma darbības virzieniem un svarīgākajiem tehnoloģiskajiem procesiem uzņēmumā. "Ēnas" izrādīja lielu interesi par ražošanas procesiem, lokomotīvju uzbūvi un dažādu ražošanā izmantojamo darbagaldu pielietojumu.

“Ēnu diena” ir pasaulē atpazīstams un atzīts karjeras izglītības pasākums 1.-12. klašu skolēniem, kura mērķis ir iepazīstināt skolēnus ar dažādu profesiju un nozaru prasībām, lai palīdzētu jauniešiem izvēlēties profesiju un atbilstoši sagatavoties darba tirgum.

Galerijas (1)