Latest news

Lokomotīvju detaļas sāks printēt ar 3D tehnoloģiju

Latviešu

Novērtējot 3D printēšanas straujo attīstību, jo īpaši mašīnbūves nozarē, SIA "LDZ ritošā sastāva serviss” (RSS) noslēdzis līgumu ar SIA "Baltic3d.eu" par atsevišķu detaļu izgatavošanu lokomotīvēm ar 3D printeru palīdzību.

RSS valdes loceklis Gundars Ābols: “Tehnoloģijas attīstās ļoti strauji, un ja 3D printeru izmantošana ļaus mums ātrāk saņemt rezerves daļas, veikt remontdarbus un nodrošināt efektīvāku klientu servisu, tas būs ne tikai ieguvums mums un mūsu klientiem, bet arī jaunas pieejas attīstība nozarē.”

Saskaņā ar līgumu RSS un "Baltic3d.eu" sadarbosies noteiktu dīzeļlokomotīvju izgatavošanai nepieciešamo detaļu printēšanā. Sākotnēji plānots ar 3D printeri izgatavot tādas detaļas kā korpusus, konektorus un ventilatorus. Tāpat uzņēmumi sadarbosies dažādu analīžu un testu veikšanā, lai novērtētu ar 3D printeri ražoto detaļu atbilstību kvalitātes – tostarp drošības un izturības – prasībām.

Sadarbības līguma ietvaros arī RSS darbinieki apgūs 3D printeru izmantošanas iespējas, kā arī tiksies ar ekspertiem radošajās darbnīcās jaunu produktu dizainu un risinājumu radīšanai.

3D printeru izmantošana detaļu izgatavošanā gan ļaus samazināt piegādes laiku, gan arī ieviest jaunas tehnoloģijas ražošanas procesos.

Ikviena detaļa, ko izgatavos, izmantojot 3D printeri, vispirms tiks testēta un sniegti priekšlikumi detaļu dizaina un funkcionalitātes uzlabošanai.