Latest news

"LDz Ritošā sastāva serviss" valdes locekļa amatā iecelts Gundars Ābols

Latviešu

Par "Latvijas dzelzceļa" (LDz) meitasuzņēmuma SIA "LDz Ritošā sastāva serviss" (RSS) valdes locekli ir iecelts Gundars Ābols. Uzņēmuma valdē viņš būs atbildīgs par stratēģiskās attīstības un starptautiskās sadarbības jautājumiem.

LDz Gundars Ābols strādā kopš 2013.gada, un ir LDz eksperts starptautiskos un militāros jautājumos, nodrošinot efektīvu sadarbību NATO militāro kravu transportēšanā. Tās ietvaros G. Ābols sadarbojies ar RSS un tā meitas uzņēmumu “RVU Baltija” dzelzceļa platformu modernizācijas projekta īstenošanā, kas ļaus efektīvāk pārvadāt sevišķi smagas militārās kravas.

G. Ābolam ir ievērojama iepriekšējā militārā pieredze - laikā no 1991.gada līdz 2012.gadam viņš dienēja LR Nacionālajos bruņotajos spēkos, militāro izglītību ieguvis Francijas kara koledžā un Latvijas Nacionālajā aizsardzības akadēmijā, kur ieguvis maģistra grādu militārajā vadībā un drošībā.

Kopš 2011.gada darbojas Latvijas ģenerāļu klubā, kā arī bijis Latvijas drošības un aizsardzības industriju federācijas padomes priekšsēdētāja vietnieks un NATO industriālās padomnieku grupas (NIAG) Latvijas vecākais pārstāvis.

Dienējot Nacionālajos bruņotajos spēkos, G. Ābols izveidojis vērā ņemamu militāro karjeru - 1994.gadā iecelts par NBS štāba Operāciju vadības un plānošanas pārvaldes priekšnieku, savukārt 1998.gadā ar Ministru prezidenta rīkojumu iecelts par NBS komandiera vietas izpildītāju, bet laikā no 2000.gada līdz 2004.gadam bija Militārais pārstāvis NATO, strādājot ar stratēģiskajiem un starpvalstu sadarbības jautājumiem. Laikā no 2007.gada februāra līdz jūnijam G. Ābols piedalījās NATO Transformācijas pavēlniecības komandiera (SACT) – NATO Spēku Eiropā komandiera (SACEUR) deleģēta dienesta pienākumu izpilde NATO vadītājā ISAF operācijā Afganistānā.

Militārās karjeras laikā G. Ābols saņēmis kopumā 30 Latvijas Republikas un ārvalstu bruņoto spēku apbalvojumu.

G. Ābols brīvi runā angļu, franču un krievu valodā.

 

VAS “Latvijas dzelzceļš” ir publiskās lietošanas dzelzceļa infrastruktūras pārvaldītājs un koncerna “Latvijas dzelzceļš” valdošais uzņēmums. Koncernā ietilpst arī sešas meitas sabiedrības – AS “LatRailNet”, kas veic infrastruktūras maksas noteikšanu un dzelzceļa infrastruktūras jaudas sadali, SIA “LDZ CARGO”, kas nodrošina dzelzceļa kravu pārvadājumus un starptautiskos pasažieru pārvadājumus, infrastruktūras būvniecības un uzturēšanas uzņēmums SIA “LDZ infrastruktūra”, ritošā sastāva remonta un uzturēšanas uzņēmums SIA “LDZ ritošā sastāva serviss”, apsardzes uzņēmums SIA “LDZ apsardze”, kā arī loģistikas uzņēmums SIA “LDZ Loģistika”.