Latest news

Izstādes "Astana Expo 2017" LDz stendā apskatāms ūdeņraža lokomotīves prototips

Latviešu

No 2017.gada 10.jūnija līdz 10.jūlijam Kazahstānā norisinās starptautiskā izstāde "Astana EXPO 2017", kurā piedalās arī "Latvijas dzelzceļš" (LDz) koncerns, līdzās esošo un jaunu loģistikas koridoru popularizēšanai, prezentējot ar ūdeņradi darbināmas lokomotīves prototipu.

Ūdeņraža lokomotīves prototips "Hyloco" demonstrē jaunākās tehnoloģijas šajā jomā un, izmantojot papildinātās realitātes iespējas, ikvienam Latvijas paviljona apmeklētājam ir iespēja to izpētīt detalizētāk.

Ūdeņraža lokomotīves ieviešana ir primārais bezizmešu risinājums dzelzceļa pakalpojumu nodrošināšanai vietās, kur nav iespējams veikt līniju elektrifikāciju. Šādas lokomotīves galvenais enerģijas avots ir ūdeņradis, kas oksidējas ūdeņraža kurināmajā elementā, ražojot elektrību. Vilces jaudu plānots nodrošināt ar 250 kWh akumulatoru bateriju un ~400 kW ūdeņraža kurināmā elementu hibrīda sistēmu, savukārt ūdeņraža uzglabāšanas tvertņu sistēma 120 kilogramu apjomam pie maksimālās noslodzes nodrošinās vismaz 20 stundu nepārtrauktu darbību starp uzpildēm. Lai darbinātu lokomotīvi, tajā ar augsta spiediena palīdzību tiks iepildīts ūdeņradis, kas no baloniem virzīsies uz degvielas šūnām, kur, sajaucoties un reaģējot ar gaisu, veidosies elektrība un ūdens. Elektrība tālāk  no šūnām plūdīs uz speciālu sistēmu, kas regulēs elektrības padevi pēc nepieciešamības  - vai nu uzreiz tieši uz elektromotoriem vai arī uz baterijām.

„Astana EXPO 2017” vadmotīvs ir „Future Energy” jeb nākotnes enerģija, kas sevī ietver gan inovācijas, gan nākotnes attīstības perspektīvas un virzienus, tādēļ saskaņā ar šo vadmotīvu LDz izstādē runās gan par loģistikas virzieniem Eirāzijas reģionā, gan jauniem tehnoloģiskiem risinājumiem.

Galerijas (1)