Latest news

Baltkrievijas dzelzceļa vadītājs Rīgā apskata modernizēto dīzeļlokomotīvi 2M62UM

Latviešu

Viesojoties Rīgā, Baltkrievijas dzelzceļa vadītājs Vladimirs Morozovs devās uz Centrālo dzelzceļa staciju, kur apskatīja modernizēto 2M62UM sērijas dīzeļlokomotīvi. Dīzeļokomotīvi V.Morozovam izrādīja LDz prezidents Edvīns Bērziņš, valdes loceklis Ēriks Šmuksts un SIA "LDz Loģistika" valdes priekšsēdētājs Verners Lūsis.

V.Morozovs šonedēļ bija ieradies Rīgā, lai ar LDz prezidentu E.Bērziņu apspriestu turpmākās abu valstu dzelzceļa sadarbības jautājumus, īpašu uzmanību veltot kravu pārvadājumu apjomu sekmēšanai. V.Morozova vizīte norisinās īsi pēc gada sākumā Minskā notikušās LDz pārstāvniecības atklāšanas, un jau gada pirmajos mēnešos ir vērojamas pozitīvas tendences kravu pārvadājumu jomā. Kopējais pārvadājumu apjoms starp abām valstīm divos mēnešos palielinājies par 15,4%, bet konteinerkravu apjoms – par 185%.

„Baltkrievija gan vēsturiski, gan, domājot par jaunu pārvadājumu virzienu attīstību, ir viens no mūsu nozīmīgākajiem sadarbības partneriem. To apliecina arī šogad janvārī Minskā atvērtā LDz pastāvīgā pārstāvniecība, kuras uzdevums ir stiprināt savstarpējo sadarbību un sekmēt dzelzceļa kravu pārvadājumu pieaugumu starp Latviju un Baltkrieviju. Sadarbība ar kaimiņvalsti mums ir nozīmīga ne tikai savstarpējo pārvadājumu nodrošināšanā, bet jo īpaši jaunu kravu plūsmu piesaistē. Būtiski, ka Baltkrievijā sadarbībā ar Ķīnas investoriem top vērienīgs industriālais parks – “Lielais akmens”, kā arī liela daļa no Ķīnas un citām Āzijas valstīm uz Eiropu transportējamo kravu šķērso Baltkrievijas teritoriju,” pauž LDz prezidents E.Bērziņš.

Turpmākas abu valstu dzelzceļu sadarbības attīstīšanā nozīmīga loma ir LDz pārstāvniecībai Baltkrievijā. Tās galvenais uzdevums ir veicināt biznesa attiecību attīstīšanu ar Baltkrievijas dzelzceļu un citiem nozares uzņēmumiem un organizācijām un veicināt kravu piesaisti Latvijas tranzīta nozarei. Vienlaikus pārstāvniecības mērķis ir sadarbībā ar Baltkrievijas loģistikas nozares uzņēmumiem sekmēt Latvijas loģistikas nozares aktīvu iesaisti globālajās loģistikas ķēdēs, tostarp pārvadājumu koridoros no Ķīnas, Turcijas un Dienvidāzijas.

Galerijas (1)